Lexus presenteert pre-productie CT200h in Brussel
van David Pedro
Opvolgen:
De CT200h kennen we van het LF-Ch conceptmodel dat Lexus vorig jaar in Frankfurt presenteerde. Een paar maanden later was het model in pre-productievorm te zien in Genève. Momenteel leggen de technici de laatste hand op de auto voordat de productieband in werking gesteld wordt. Lexus heef hoge verwachtingen van de hatchback in het C-segment die vooral in Europa zijn weg naar de consument moet vinden. De Full Hybrid-aandrijflijn is afkomstig van Toyota. Hij krijgt dezelfde 1,8-liter benzinemotor die dienst doet in de Prius. In combinatie met de elektromotor zet de aandrijflijn 140 pk op de voorwielen.
In tegenstelling tot de wat sober vormgegeven hybride-modellen van Toyota heeft Lexus ervoor gekozen het sportieve karakter van de CT200h te benadrukken. De stoelen hebben een lagere positie gekregen en er is rondom sportvering gemonteerd. Op het middenconsole is een speciaal vormgegeven knop geplaatst waarmee de bestuurder de rijstijl van de auto naar wens kan instellen door de sensitiviteit van het gaspedaal en de kracht van de elektromotor aan te passen. Voor wie dat te ingewikkeld vindt, is er keus uit de standaard preset-standen, Normal, Eco en Sport.
Het dashboard heet een speciale knop waarmee de verlichting van rood naar blauw geschakeld kan worden. Om de veiligheid van de bestuurder en anderen te waarborgen, is de auto van de laatste veiligheidtechnieken voorzien. Binnenin zijn acht airbags gemonteerd die de inzittenden beschermen wanneer dat nodig is. Het plaatwerk kan bij een onverhoopte aanrijding een deel van de klap absorberen en de pedestrian-protection-motorkap deukt gemakkelijker in bij een aanrijding met een persoon om de klap te verzachten.
Na de eerste kilometers gereden te hebben met de CT200h is de conclusie dat Lexus wederom een kwaliteitsproduct heeft neergezet. De auto blinkt vooral uit tijdens het accelereren dankzij de krachtige hybride-aandrijving in combinatie met de sportieve vering. Lexus heeft nog geen cijfers over het brandstofverbruik en de CO2-emissie vrijgegeven. Vanwege het sportieve karakter zal die laatste wel iets hoger uitvallen dan dat we gewend zijn van de Toyota's met die techniek. Ongeveer 100 gram/km, alsnog voldoende voor 14 procent bijtelling en BPM-vrijstelling.
Lees ook:
Dit is de Lexus CT200h
Lexus CT200h komt alleen als hybride\
Lexus LF-Ch Concept debuteert op Genève



02 Juli 2010 10:33, 
Reacties