van David Pedro E-Mail

Vandaag is een belangrijke dag voor Tesla Motors. Om voldoende kapitaal te vergaren voor de productie van de elektrische Model S geeft Tesla 11,1 miljoen aandelen uit. Dat moet genoeg zijn om het benodigde bedrag van 178 miljoen dollar op te halen. De verwachtte openingskoers op de Nasdaq onder het symbool 'TSLA' ligt tussen de 14 en de 16 dollar per aandeel.

Opvolgen:

Tesla wil met 42 miljoen dollar van de te behalen 178 miljoen dollar een voormalige General Motors fabriek in Fremont kopen. Daar moet de Model S (de opvolger van de Roadster) van de lopende band rollen. Die fabriek is nu nog eigendom van Toyota en General Motors Liquidation, een restant van het oude failliete General Motors. Wanneer de beursnotering een feit is, blijft Musk blijft als oprichter van Tesla Motors grootaandeelhouder met 28,8% van de aandelen, zo blijkt uit een notitie aan de toezichthouders.

Na de beursgang verkoopt Tesla ook nog eens voor 50 miljoen dollar aandelen aan Toyota. Als de koers bij beursgang 15 dollar per aandeel noteert, verwerft Toyota een belang van minder dan 3% in Tesla. Het Duitse Daimler bezit via zijn investeringsonderneming Blackstar Investco al een belang van 9,6% in Tesla, dat aandeel zal na de beursgang minder dan 7% bedragen.

Het afgelopen jaar heeft Tesla Motors alles op alles gezet om voldoende kapitaal te verzamelen voor de productie van de Model S. Of het bedrijf erin slaagt om uit die investeringen winst te maken, blijft de vraag. Van de elektrische Roadster die op het platform van de Lotus Elise staat, zijn sinds maart nog maar 1063 exemplaren verkocht. en het bedrijf noteert vooralsnog rode cijfers. De verkoop van de Roadster zal komend jaar nog verder inklinken, verwacht Tesla-topman Elon Musk. Bovendien stopt Lotus met de productie van de Elise waarmee de aanvoer van onderdelen voor de Tesla Roadster stilvalt.

2 commentaren

Commentaar van: Michael van Helden [Bezoeker] · http://www.socialstock.nl
Zie hier ook een cool filmpje dat Top Gear over een eerder model van Tesla heeft gemaakt.

http://www.socialstock.nl/aandelen/rubriek/nieuws/tesla_motors_gaat_de_beurs_op.asp
28 Juni 2010 @ 20:27
Tesla vindt ik cool, maar Flop Gear beslist niet, dat zijn een stelletje barbaren, dus daar kijk ik niet naar !

Ik hoop dat Tesla ruim voldoende aandelen verkoopt zodat ze geld genoeg hebben om het Model S volgens planning in produktie te nemen.

Model S is trouwens NIET de opvolger van de Roadster, daarover is alleen bekend dat ze van plan zijn deze in 2013 in produktie te nemen.

Van de huidige Roadster kunnen ze nog minstens 1400 produceren, tot in 2012.
28 Juni 2010 @ 21:49

Plaats een commentaar


Jouw e-mail adres zal niet worden getoond op deze site.

Jouw URL zal worden weergegeven
SlechtBuitengewoon
(Enters worden <br />)
(Naam, email & website)
(Sta gebruikers toe om contact met je op te nemen via een berichtformulier (je E-Mail wordt niet getoond.))
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots.

Please enter the characters from the image above. (case insensitive)

Array