van Niels van der Weiden E-Mail

Renault onthult de definitieve elektrische Fluence, waarvan overigens de voorintekeningen ook al gestart zijn. In tegenstelling tot alliantiepartner Nissan denkt Renault nog steeds over het apart aanbieden van de batterij.

Renault Fluence Z.E. - ZERAuto

Opvolgen:

Volgens het persbericht kunnen klanten straks de auto kopen of leasen, en de batterij via een lease- of andere constructie afnemen. Bij de Nissan Leaf is daar geen sprake van, althans niet in Japan of de Verenigde Staten. De batterijen komen overigens eerst uit Japan (via Nissans partner NEC), en later uit Europese productie. Renault heeft de Fluence voorbereid op het QuickDrop-systeem van Better Place.

Renault Fluence Z.E. - ZERAuto

De Fluence is gebaseerd op een reguliere vierdeurs sedan zoals Renault die onder andere in Turkije aanbiedt. Wel heeft de Z.E. een eigen set wielen en een speciale grille. De achterlichtunits, de omlijsting van de koplampen en mistlampen en het Renault-logo hebben een lichtblauwe gloed. De afdekklep van de stekker zit op het voorscherm, zowel links als rechts. Renault geeft een actieradius van 160 km op volgens de officiële Europese testcyclus. De topsnelheid is elektronisch begrensd op 135 km/uur. Met een vermogen van 70 kW en een koppel van 226 Nm is de Fluence ongeveer even sterk als de reguliere variant met dieselmotor. Het gewicht van een elektrische Fluence ligt met 1.543 kg wel aanzienlijk hoger: de dieselvariant weegt bijna 300 kg minder.

Renault Fluence Z.E. - ZERAuto

Ook de elektrische Kangoo Z.E. is in zijn productievorm onthuld, ware het niet dat die uiterlijk vrijwel hetzelfde is als de bestaande auto. Hier zit de stekker aan de voorkant. De Kangoo heeft iets minder vermogen (44 kW), maar weegt ook minder (1.410 kg) en haalt evengoed 130 km/uur, zodat hij niet is gebonden aan alleen stadsgebruik. Ook voor de Kangoo geeft Renault een actieradius van 160 km op. De Kangoo Z.E. is er alleen als bestelauto.

Renault Kangoo Z.E. - ZERAuto

Lees ook:
- Frankrijk zal een van de grootafnemers van de Fluence worden
- Voorintekenen kan op Renaults speciale Z.E.-site

2 commentaren

Commentaar van: Electron [Bezoeker]
Het hoge gewicht van de Fluence voorspelt weinig goeds voor het bereik en is ook niet goed verklaarbaar. De 24KWH accu die Renault-Nissan gebruikt weegt iets meer dan 200 kg maar daar zou een lager gewicht van de rest van de aandrijflijn tegen over moeten staan. Hoe je dan een meer gewicht van 300kg TOV een dieselvariant kunt krijgen ontgaat me. Wat de vormgeving betreft: wat een oubollige sedan is dit geworden! De Fluence is het zelfde overkomen als de Volt: slap aftreksel van het prototype. En dat van een "Createur d'automobiles"...
15 April 2010 @ 22:12
Commentaar van: Niels van der Weiden [Lid] E-Mail
Renault geeft 250 kg op voor de (22 kWh-)accu, en 160 kg voor de motor. Dat laatste lijkt mij relatief veel, in elk geval levert het geen massavoordeel ten opzichte van een dieselmotor op.

De conceptcar heeft misschien een beetje valse hoop gegeven omdat het basisontwerp van de Fluence allang vastlag. Zie ook hier: http://www.zerauto.nl/blog/index.php/2009/08/31/renault-fluence-elektrisch
16 April 2010 @ 09:26

Plaats een commentaar


Jouw e-mail adres zal niet worden getoond op deze site.

Jouw URL zal worden weergegeven
SlechtBuitengewoon
(Enters worden <br />)
(Naam, email & website)
(Sta gebruikers toe om contact met je op te nemen via een berichtformulier (je E-Mail wordt niet getoond.))
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots.

Please enter the characters from the image above. (case insensitive)

Array