ZERAuto Nieuwsstroom, 11 maart
Vandaag in de ZERAuto Nieuwsstroom: een speciale autoband van Goodyear voor elektrische auto's, eerste indrukken van de Volkswagen Touareg Hybrid, en een rooskleurige toekomst voor de EV volgens Shell.

Opvolgen:
VDA komt bijeen over elektrisch rijden
Het 12de Technische Congres van de vereniging van Duitse autofabrikanten (24-25 maart) gaat onder andere over elektrisch rijden.
'Porsche wil hybride 918 bouwen'
Volgens chef Michael Macht zijn de geesten bij Porsche rijp voor een hybride sportauto.
Car and Driver rijdt Touareg Hybrid
'The 2011 Touareg hybrid sets the bar very high, indeed.'
Shell: marktaandeel EV 40 procent in 2050
Technologische vooruitgang, maar ook de stijgende prijzen van benzine helpen de elektrische auto aan marktaandeel, zegt topman Peter Voser.
Goodyear ontwikkelt band voor EV's
De EfficientGrip heeft grip genoeg om het koppel van een elektromotor aan te kunnen, en heeft een lage rolweerstand.
9 commentaren
Als Shell tenminste niet als de wiedeweerga gaat investeren in duurzame energie ipv. als struisvogel met de kop in het zand alleen maar fossiele brandstoffen uit te blijven melken en CO2 onder het tapijt te willen vegen.
En als de eenvoudig op te pompen olie "op" is, dan hebben juist deze bedrijven de expertise om het op andere en moeilijker manieren te winnen; op lastige plaatsen, uit teerzand en allerlei andere rotzooi. Met een mooi prijskaartje. Zolang wij niet zijn afgekicked zullen we ze alle ruimte daar toe geven en smeken om weer een druppeltje.
http://jurjendejong.wordpress.com/
Er is geen knappe kop te vinden die kan of zelfs maar zou zou willen proberen te voorzeggen wat er over 40 jaar aan de orde zal zijn.
Maak dat de kat maar wijs.
Je kunt hoogstens op basis van het verleden extrapoleren.
Maar laat er nu net een mogelijkheid ontdekt zijn om plastics te maken zonder olie....
Ja en herinner je de aanvankelijke hosanna omtrent bio-fuels ?! Je kunt wel olievervangers bedenken, maar als daar weer groeiende plantjes voor nodig zijn en je zet dit af tegen de schaal waarop olie nodig is, dan moet er wel even goed gekeken of het één niet weer ten koste gaat van het ander. Alternatief ? Graag; maar wel eerst even kijken wat het precies inhoudt , op wat voor een schaal dit voorlopig mogelijk is en wat de consequenties zijn.
N.B. ben geen fan van olie-industrie maar ze kunnen wel goed rekenen op basis van de huidige en voorspelde behoefte en die geeft vast aan dat we voorlopig helaas niet van ze af zijn. Zie mijn eerdere opmerking. En als de olie in de grond op is - dan gaan ze het wel maken op basis van teerzand, van kolen of wat dan ook...
Stel dat de accutechnologie nog een factor 3 verbetert. Dan zal een accu van 60KWH (bereik zo'n 400km) nog maar zo'n 200kg wegen, zo'n 6000 Euro kosten en zo'n 3000 oplaadcycli meegaan waarmee de accukosten beneden de €0.01 per km zullen liggen. Zal de brandstofmotor echt kunnen concurreren tegen dat soort cijfers? En wat als de accu techniek nog eens een factor 10 verbeterd in de komende 30 jaar?
Ik denk dat Shell in z'n handjes mag knijpen als er over 30 jaar überhaupt nog auto's met brandstofmotoren verkocht worden. Anderzijds...verwacht niet dat de oliesector biljoenen aan gegarandeerde winsten zich zomaar zullen laten ontglippen.
En hoopt op een self fullfilling prophecy, maar ik denk dat ze niet zo machtig zijn dat die ballon nog op zal gaan.
Over 40 jaar rijdt m.i. het merendeel elektrisch en tuft er nog een enkele fossiele klassieker rond op LPG.
De EV is namelijk niet meer te stoppen.
Als je leest dat bijvoorbeeld een LG weer 300 miljoen in accu's investeert dan twijfel ik eigenlijk niet meer aan de doorbraak van de EV.
EV: no hype but reality/very near future.
Als ze slim zijn gaat Shell niet alleen uit PR- en MVO-overwegingen, maar puur uit overlevingsnoodzaak ipv. op die asociale biofuels en CO2-onder-de-mat-vegerij eindelijk ook over op duurzaam.
Bijvoorbeeld zoals Exxon participeren in accutechnologie.
Biofuels afwijzen is ook achterhaald. Voor zover de slechte reputatie van de eerste generatie biofuels al niet voornamelijk uit de koker kwam van de PR bureau's van de oliebelangen, die nadelen gelden voor de tweede generatie zeker niet. Dan moet je denken aan brandstof uit afval, algen , cellulose etc. Er worden zelfs technieken ontwikkeld om CO2 uitstoot te converteren in isobutanol wat weer als brandstof kan worden gebruikt (zie link). CO2 als oplossing IPV probleem...wie had dat ooit gedacht.
Iets anders is dat het niet efficiënt is die biobrandstoffen in voertuigen te gebruiken. Het rendement is hoger in energiecentrales, waarbij je ook de uitstoot kunt beheersen. Dus de biobrandstof voor de centrales en de auto's op elektriciteit, zie ook:
http://www.gizmag.com/biofuel-versus-bioelectricity-and-the-winner-is/11702/
11 Maart 2010 15:52, 
Reacties