Duitse industrie bundelt elektrische krachten
Autofabrikanten als Audi, BMW en Daimler bundelen met enkele toeleveranciers hun inspanningen voor elektrische mobiliteit. Het samenwerkingsverband 'eNOVA' is onder meer bedoeld om de betrokken Duitse ministeries 'in hun doelen te ondersteunen'.

Opvolgen:
Het hoofddoel van de huidige regering is een voortrekkersrol van Duitsland als het gaat om elektrisch rijden. eNOVA is vanuit de industrie daarvoor het aanspreekpunt. Behalve Audi, BMW en Daimler heeft ook Porsche een plaats in eNOVA, evenals enkele toeleveranciers als Bosch, Continental en Infineon. Overleg over proeftuinen en standaards kan dan tussen overheid en het aanspreekpunt.
De Duitse regering heeft in augustus al enkele honderden miljoenen euro's gereserveerd voor de bevordering van elektrisch rijden. eNOVA is wellicht een reactie op het onderzoeksbureau McKinsey, dat de elektrische inspanningen van de Duitse autofabrikanten maar een rommeltje vond.
1 commentaar
Echte innovatie: bevorderlijk voor de export en de duurzame lange termijn werkgelegenheid
Ach nee, die is over een paar weken vertrokken als-ie er al zin an had.
Hopelijk het volgende kabinet dan.
Ik zie Pechtold iets dergelijks wel ondernemen.

26 Januari 2010 16:27, 
Reacties