« Chinese autobouwers zoeken EV-expertise in TaiwanRenault en Mercedes-Benz bouwen platform voor compacte EV »

Subsidie op elektrische auto voor Amsterdamse ondernemers

27 November 2009

Permalink 10:08, van David Pedro E-Mail , 173 woorden   Nederlands
Categorieën: Nieuws

Amsterdamse ondernemers kunnen bij de aankoop van een hybride of elektrische auto tot wel 50 procent van de meerkosten terugkrijgen. Dit is mogelijk dankzij een nieuwe regeling waarvoor de gemeente 3 miljoen euro heeft vrijgemaakt.

Subsidie op elektrische auto voor Amsterdamse ondernemers_ZERAuto

Follow up:

Voordat de regeling in werking wordt gesteld, moet de gemeenteraad nog goedkeuring geven. De meerkosten zijn de aanschafprijs min de aanschafprijs van een vergelijkbare benzine of dieselauto. Kortom, een hybride of elektrische auto kopen voor dezelfde prijs als een nieuwe gewone auto. In de regeling zijn drie categorieën opgenomen waarvoor subsidiëring aangevraagd kan worden. Bedrijven die meerdere hybride of elektrische auto’s willen aanschaffen kunnen tot een bedrag van 250.000 euro vergoed krijgen.

Hoe werkt het precies? Een rekenvoorbeeld: Een dieselpersonenauto kost € 25.000 en een vergelijkbare elektrische personenauto kost € 50.000. De meerkosten zijn € 25.000. Een kleine onderneming krijgt 50% subsidie en dat is € 12.500. Kleine ondernemingen die een elektrische of hybride auto rijden zijn bovendien nog voordeliger uit omdat deze auto’s zijn vrijgesteld van BPM, bijtelling en wegenbelasting. Als de Amsterdamse gemeenteraad goedkeuring geeft, kan volgend jaar van de regeling gebruik worden gemaakt.


Bookmark and Share

1 reactie

Reactie from: Alef Arendsen [Bezoeker] · http://www.driveremotion.nl
Wel verstandig om deze subsidie aan te vragen voordat je de auto koopt / bestelt. Wij hebben dit inmiddels voor een aantal klanten van ons gedaan en dat schijnt wel een voorwaarde te zijn.
28 November 2009 @ 20:00

Plaats een reactie


Your email address will not be revealed on this site.

Jouw URL zal worden weergegeven
(Enters worden <br />)
(Name, email & website)
(Allow users to contact you through a message form (your email will not be revealed.)

Nieuwste bijdragen

Poll

Moeten EV's extra geluid maken?

View Results

Zoeken

De pioniers

powered by b2evolution