Voortgang Chevrolet Volt in woord en beeld
van David Pedro
Hoe staat het met de ontwikkeling van de plug-in hybride Chevrolet Volt? GM's hoofdingenieur Andrew Farah en accu-ingenieur Bill Wallace geven duidelijkheid op de blog GM-Volt.

Opvolgen:
Op technologisch gebied vordert de Volt volgens schema; alle voorbereidingen voor de productie van de 'voorserie' zijn nu getroffen, inclusief de veiligheidstests. Farah legt in de 'update' extra nadruk op de accuontwikkeling van de productie-Volt. Dit jaar is de nieuwe accuproductiefaciliteit in Michigan geopend waar sinds die tijd 80 pre-productie-Volts en 300 Volt-accupakketten zijn gebouwd.
De volgende stap in het proces is de bouw van de zogenoemde 'voorserieauto's'. Deze auto's worden maart volgend jaar verwacht en komen al dicht in de buurt van de uiteindelijke Volt. Vervolgens komen in november Volts uit de fabriekshal waarin alle onderdelen en opties de uiteindelijke productiestandaard hebben bereikt. Het voorbereiden van serieproductie is overigens een normale gang van zaken voor elke in serie te produceren auto.
De eerste accupakketten zijn vorig jaar december afgeleverd. In totaal zijn er dusver 50.000 accu's gebouwd die volgens GM's accu-ingenieur Bill Wallace probleemloos alle tests hebben doorstaan. In het lab zijn de accu's intensief opgeladen en ontladen om een gebruiksduur van 300.000 kilometer te simuleren. Ook zijn de accu's getest op veiligheid bij een onverhoopte aanrijding, beschadiging of mogelijke oververhitting door brand. Omdat het accupakket vloeistofgekoeld is (en aan de onderzijde van de Volt is gemonteerd) hebben de ingenieurs de accu's ook aan een corrosie-test onderworpen, die vlekkeloos is afgerond.
De preproductiemodellen worden ingezet tijdens praktijktests. Er wordt al gereden met de huidige handgebouwde prototypes en deze hebben tot dusver geen noemenswaardige gebreken vertoond. De praktijktests die eraan komen zijn vergelijkbaar met die van een conventionele auto, waarbij de nadruk ligt op de wegligging, klimaatsinvloeden en de veiligheidssystemen. Door het 200 kilo zware accupakket is het totaalgewicht van de Volt hoger uitgevallen dan verwacht, meldt Farah. Hoeveel de Volt in totaal zal wegen is nog niet bekendgemaakt.
Een van de grootste zorgen die nog rest, is het reduceren van het geluid en vibratie die de verbrandingsmotor produceert. Deze fungeert in de Volt als range extender. Daarnaast hebben de vele elektrische componenten in de Volt vooral in de winter een negatieve invloed op het bereik. De auto zal comfortzaken als stoelverwarming echter niet uit zichzelf uitzetten, dat moet de bestuurder zelf doen. Alles wijst erop dat de uiteindelijke serieproductie volgend jaar van start kan gaan. Tegen die tijd heeft GM 300.000 kilometer gereden met de testauto's. Dat is ongeveer drie maal de afstand die normaal gehanteerd wordt om de levensduur van componenten te bepalen.
General Motors heeft van de Volt een informatieve brochure gemaakt: die is hier te downloaden.
5 commentaren
Hoe wereldvreemd kun je zijn? Gaat die Volt dan uiteindelijk richting 2 ton wegen?
.. en dus veeeeeel minder actieradius dan die al idioot geringe max 60 km op stroom: inderdaad the worst of both worlds, met een hijgerig herriemakend foossiel hulpmotortje, zoals Elon Musk van Teskla al opmerkte. Een nieuwe nagel dus aan de doodskist van GM.
Wat wil je ook met een stoelverwarming die je ook nog eens zelf moet uitschakelen. Ze begrijpen er daar bij GM overduidelijk nog steeds helemaal niets van.
Logisch trouwens voor een Volt-project dat is opgezet door een fossiel figuur die niets van EV's moest hebben. Blijkbaar wilde hij zijn gelijk bewijzen... Quod erat demonstrandum.
Worden hier misschien investeerders voor de gek gehouden?
Kun jij anders even het mirakel uitleggen van hoe die Volt met zijn bijna 2 ton gewicht en zijn Solexhulpmotortje na die max 60 km elektrisch (moet je natuurlijk nog wel even zelf je elektrische stoel en je airco uitzetten) de beloofde 1 op 80 of iets dergelijks haalt?
Over trillingsvrij zullen we het dan nog even niet hebben...
GM heeft geen investeerders voor de gek gehouden: die trappen natuurlijk nooit in dit soort makkelijk door te prikken sprookjesverhalen!
Nee, het was Obama die ze met een EV over de streep moesten trekken voor een paar miljard...
Musk heeft de Tesla nog met eigen geld gebouwd, en zet een produktielijn op voor --"slechts"-- een paar honderd miljoen...
@solar: de range extender van de Volt is een 1.4liter 4 cilinder, iets meer dan een solexmotortje, die overigens al aanslaat als de batterij half leeg is. Ben het eens met Jan dat ze ook deze range extender specifiek en optimaler hadden kunnen ontwikkelen. Verder ben ik benieuwd wat voor volumes Tesla met haar productielijn gaat produceren. Hopelijk niet te veel, want een elektrische sportwagen zie ik vooral als imagobuilder/wegbereider en leuk speeltje voor enthousiastelingen met genoeg geld. Voor ons klimaat en leefbaarheid verwacht ik meer van elektrische bestelbusjes, taxi's, en uiteindelijk de massamarkt voor 'normale' personenvoertuigen.
18 November 2009 15:40, 
Reacties