'Elektische BYD E6 is lang niet klaar voor verkoop'
van David Pedro
De elektrische E6 van BYD is nog lang niet geschikt voor verkoop als hij eind dit jaar op de markt komt. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van een 'anonieme technische manager van een grote autofabrikant'.

Opvolgen:
Volgens de ingenieur heeft de E6 slechte rijeigenschappen; hij is verbaasd dat BYD 'zo'n half uitontwikkelde auto wil verkopen'. BYD wil de auto aanvankelijk in beperkte aantallen op de Amerikaanse markt brengen met een prijs van naar schatting 40.000 dollar.
De plug-in hybride F3DM is sinds vorig jaar december te koop in China, maar wist in acht maanden slechts honderd kopers te vinden. Aanvankelijk was de doelstelling om 10.000 plug-in hybride auto’s in China te verkopen. BYD-topman Wang Chuanfu denkt dat de vraag aantrekt zodra de Chinese regering subsidies en andere fiscale voordelen biedt aan kopers van zijn F3DM.
4 commentaren
Welke autofabriek is dit?
Vast een concurent.
Is wel jammer hij kan ook nog steeds in dit kikkerlandje investeren.
Maar zitten we op dit soort gegoochel te wachten, denk het niet.
Als China echt wil doorbreken in de wereld met hun automobiel industrie dan moet de BYD e6 slagen.
Al de andere conventionele auto's uit dat land waren hier een grote flop.
DE e6 maakt hier echter wel een zeer goeie kans als de prijs en de actieradius overeen komen met de verwachtingen.
Lukt het China niet met de e6 dan denk ik dat niemand ooit nog een auto of een ev uit dit land wil kopen.
Heeft de beleggers er niet van weerhouden in het voetspoor van goeroe Buffett en masse de aandelen BYD te kopen. Slecht beslissing? Alleen voor zover er een premie zit in de huidige beurswaarde voor de beloofde new energy vehicles lijkt me want die echt nog even op zich laten wachten. Ondertussen is BYD wel een zeer succesvolle producent van matige Toyota klonen die gretig aftrek vinden op de Chinese markt.

29 Oktober 2009 10:31, 
Reacties