Coca-Cola test hybride Renault-truck
van David Pedro
De Belgische vestiging van Coca-Cola test een jaar lang de hybride Renault-truck Hybrys Tech. Het is de eerste hybride vrachtauto op Belgisch kenteken.

Opvolgen:
Door de testtruck in te zetten, wordt waardevolle praktijkinformatie verzameld die kan helpen om de uiteindelijke productieversie te verbeteren. Het is de bedoeling dat de truck één jaar wordt ingezet in de Belgische steden om de Coca-Cola-verkooppunten te bevoorraden. Eerder kreeg de vuilnisophaaldienst van Lyon een Hybrys tot zijn beschikking.
Renault combineert een elektromotor met een Euro 5-dieselmotor van 340 pk en een gerobotiseerde versnellingsbak. De truck rijdt tijdens acceleratie vanuit stilstand volledig elektrisch. Vanaf de tweede versnelling neemt de dieselmotor het over. De accu’s worden tijdens het afremmen bijgeladen door een regeneratief remsysteem. De opbouw is afkomstig van het Belgische Van Hool.
Al met al wordt het brandstofverbruik met 20 procent gereduceerd waardoor ook de uitstoot van schadelijke emissies afneemt. Dit maakt de hybride truck uiterst geschikt voor stedelijk verkeer.
3 commentaren
Dit zijn mooie ontwikkelingen, maar de constatering dat dit uiterst geschikt is voor stedelijk verkeer is een uiterst verkeerde !. hybride is voor het lange-afstandsverkeer. in de stad is de enige goede optie de volledig elektrische truck !!!!!!!!!! uitstoot zero !!!!
Hebben onze zuiderburen dan nog geen oplaadpunten?
http://www.zerauto.nl/blog/index.php/2009/07/21/elektrische-cargohopper-bevoorraad-het-u-1

25 September 2009 11:32, 
Reacties