van Niels van der Weiden E-Mail

De Amerikaanse stad Baltimore neemt een vloot van elektrische auto's aan voor een autodeelproject. Het gaat om de Maya 300, een compacte vijfdeurs auto van Chinese makelij met 100 tot 200 km actieradius en een topsnelheid van 40 km/uur. De batterij van lithium-polymeer is afkomstig van batterijbouwer Electrovaya en oliemaatschappij ExxonMobil.

Maya 300 - ZERAuto

Opvolgen:

'AltCar' (het autodeelproject van Baltimore) is de eerste klant van het elektrische autootje. In 2011 zou de auto ook te koop moeten zijn voor particulieren, die 25.000 dollar betalen voor de versie met 100 km bereik, en 35.000 dollar voor de Maya 300 die twee keer zo ver komt. De meeste Amerikaanse staten eisen dat de Maya niet harder dan 25 mph (40 km/uur) kan. Zijn werkelijke topsnelheid ligt met 35 mph (60 km/uur) niet veel hoger.

Maya 300 - ZERAuto

De Maya 300 is een hernoemde BG C100 (zie ook de ZERCatalogus), die in Philadelphia wordt geassembleerd. Het autootje zelf is weer een Chinese Chana Benni.

5 commentaren

Commentaar van: solar [Bezoeker]
Stinkt.
Exxon zit al meer dan 10 jaar op patenten van de zeer succesvolle accu van de Toyota RAV4, waarvan het grootste deel gescrapt is, net als de GM EV1.
Geloof er niets van dat Exxon echt iets in de elektro-aandrijving wil.
Noemden we vroeger repressieve tolerantie.
Maar ditmaal zal het de oliemafia niet meer lukken om elektro-aandrijving tegen te houden.
29 Juni 2009 @ 15:48
Commentaar van: Emil Möller [Bezoeker] E-Mail · http://newmobilityagenda.blogspot.com/
wat is er voor nodig om de frisdenkers binnen dat soort clubs te vinden en uit te nodigen om een volgende stap in de evolutie van henzelf & hun organisatie te laten zetten?

29 Juni 2009 @ 16:01
@ Solar

Correctie: Chevron zit op het patent van NiMh accu's. Waar dat toe leidt zie bovenstaande link. Wat is eigenlijk de maximum straf voor een economisch misdrijf tegen de mensheid?

29 Juni 2009 @ 20:13
publieke confrontatie met effecten/slachtoffers, gevolgd door dienstbaarheid gericht op lenigen van die effecten

eea in verhouding met
- mogelijkheden om te weten wat de gevolgen van de handelingen waren ttv het stellen daarvan
- de verzamelde middelen, roem, status ed als gevolg van de gelaakte handelingen
29 Juni 2009 @ 21:51
nog een mooi voorbeeld van een economisch misdrijf tegen de mensheid:

{snip}
Los Angeles once had the most extensive and efficient
public transport in the world. In the 1930s, the famous red
trolleys (along with the transit systems in 44 other cities)
were bought up by General Motors, Firestone Tyres and
Standard Oil – and closed down. The LA freeway era was
born in the wake of this decision. It was not however a
community decision but a commercial one and illegal at
that. The consortium was found to have broken anti-trust
laws and was fined $5,000.
{snip}

waarbij de betrokkenheid van overheden en andere stakeholders (incl kiezers, consumenten, aannemer en verder [waar kan een lijn woren getrokken?] de strafbaarheid oid wel erg lastig maakt

zie ook http://human-nonhuman.blogspot.com/2007/07/in-state-of-denial.html
30 Juni 2009 @ 08:26

Plaats een commentaar


Jouw e-mail adres zal niet worden getoond op deze site.

Jouw URL zal worden weergegeven
SlechtBuitengewoon
(Enters worden <br />)
(Naam, email & website)
(Sta gebruikers toe om contact met je op te nemen via een berichtformulier (je E-Mail wordt niet getoond.))
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots.

Please enter the characters from the image above. (case insensitive)

Array