Pininfarina stort zich op elektrisch aangedreven B0
van David Pedro
Om de productie van de elektrisch aangedreven B0 (B-Zero) veilig te stellen, stopt het Italiaanse designhuis Pininfarina met het aantrekken van nieuwe productie-opdrachten. Vanaf 2011 richt het bedrijf zich alleen nog op de elektrische auto die in samenwerking met de Franse Bolloré-groep is ontwikkeld. In 2010 start de productie ervan.

Opvolgen:
Wegens de financiële crisis die de autowereld in zijn greep houdt, is Pininfarina gedwongen het over een andere boeg te gooien. Omdat nieuwe aanvragen uitblijven worden er geen nieuwe productie-orders meer aangetrokken. De contracten van onder meer de Alfa Romeo Brera en Spider en de Ford Focus CC worden in 2011 geannuleerd omdat de vraag naar deze modellen ver achterblijft bij de verwachting. De beslissing van het bedrijf om zich volledig te richten op de B0 vloeit voort uit de reddingsactie die het familiebedrijf voert met de schuldeisers.

Onlangs verkocht 50,6 procent van de aandelen in ruil voor het kwijtschelden van 180 miljoen euro schuld. Eerder werd ook de naam al verkocht voor 70 miljoen euro. Pininfarina staat nog steeds 417 miljoen euro in het rood. En de familie bezit nu nog slechts 4,4 procent van de aandelen.

05 Januari 2009 11:17, 
Reacties