BYD F3DM eerste massaproductie plug-in hybride

12 December 2008

van Joost Broekeveld E-Mail

De Chinese autofabrikant BYD start als eerste met de massaproductie van een plug-in hybride auto. De BYD F3DM is via het huisstopcontact op te laden en wordt begin 2010 op de Europese markt verwacht.

Opvolgen:

BYD (Build Your Dreams) richt zich in de nabije toekomst voornamelijk op de productie van elektrische en hybride-auto’s. Het merk heeft al meerdere hybridemodellen in zijn portfolio staan maar heeft wel de primeur met de massaproductie van de plug-in hybride F3DM. Om te beginnen worden er 500 exemplaren van deze plug-in hyrbide gebouwd. Later moet dit aantal groeien naar een jaarlijkse productie van 2.000 stuks. De hybride kan volgens BYD 110 kilometer alleen op elektriciteit afleggen en haalt 430 kilometer als de benzinemotor bijspringt. BYD wordt in Nederland geïmporteerd door het Haagse bedrijf Autobinck. Er is nog geen indicatie geven wanneer deze plug-in hybride in Nederland te koop is.

1 commentaar

Commentaar van: Arno [Bezoeker]
Ik geloof bijna niet dat BYD als eerste met een volledige plug in elektrische wagen in 'massa'productie komt. zou cool zijn. hoe zit het met de kwaliteit das nog wel de vraag.
14 December 2008 @ 09:12

Plaats een commentaar


Jouw e-mail adres zal niet worden getoond op deze site.

Jouw URL zal worden weergegeven
(Enters worden <br />)
(Naam, email & website)
(Sta gebruikers toe om contact met je op te nemen via een berichtformulier (je E-Mail wordt niet getoond.))